Instalacja i pierwsza konfiguracja WordPressa

Podczas instalacji zmieniamy standardowe, sugerowane ustawienia takie jak nazwy katalogów czy ustawienia bazy danych (prefiks wp_ i nazwa administratora admin) w celu zabezpieczenia witryny.

wp instalacja bazy danych

Po zakończonej instalacji logujemy się do zaplecza i zaglądamy w Ustawienia. Mamy możliwość ustawienia m.in. tytułu strony wraz z podtytułem oraz daty.

Dobrze jest też dopilnować, żeby nikt nam się nie rejestrował – ta opcja nie powinna być zaznaczona – jeżeli sobie tego nie życzymy. Kiedy pojawi się taka potrzeba można ręcznie dodać nowego użytkownika.

W zakładce Permalinks (przyjazne linki) ustawiamy format linków w jaki sposób mają być budowane – sugeruję, żeby nie zostawiać formatu ze znakiem zapytania – najczęściej zostawiam w postaci nazwy postu, po prostu %postname% lub razem z kategorią /%category%/%postname%/

Upewnijmy się, że wyszukiwarki będą miały dostęp do naszej strony; od wersji 3.5.0 opcje ta została przeniesiona do widoku Reading zamiast Privacy Screen czyli Search Engine Visibility zostawiamy tak jak jest bez “ptaszka” (żeby ukryć stronę przed wyszukiwarkami zaznaczamy ę opcję co skutkuje dodaniem nagłówka meta name=’robots’ content=’noindex,nofollow’).

To na dobry początek wystarczy. W dalszej części możemy się zająć instalacją dodatkowych wtyczek SEO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *