Usuwanie spamerskich linków z treści komentarza

Domyślnie WordPress pozwala na używanie znaczników HTML w komentarzach. Na przykład zamieni dowolny adres URL w komentarzu na tag < A ..>. Niestety często spamerzy tego nadużywają. Jeśli Twoja wtyczka do obsługi spamu w komentarzach przepuszcza dużo tego typu komentarzy, można skorzystać z poniższego kodu. Wystarczy go wkleić do pliku functions.php naszego motywu.

remove_filter('comment_text', 'make_clickable', 9);

Powyższy fragment usuwa filtr o nazwie “make_clickable”, który analizuje komentarze i sprawia, że wszystkie adresy URL stają się “klikalne”.

Aby przefiltrować komentarze pod kątem znaczników HTML można spróbować użyć takiego kodu:
Continue reading “Usuwanie spamerskich linków z treści komentarza”

Jak dodać widgety do naszej strony?

Czym są widgety?
Widget to element strony, pozwalający na drobna zmianę wyglądu i funkcjonalności strony. Jako przykład widgetu można wymienić fragment odpowiadający za wyświetlenie reklam czy kalendarza.
W WordPressie widgety dodajemy w panelu administracyjnym klikając w zakładkę Wygląd->Widgety. Następnie przeciągamy okienka z widgetami, które chcemy zamieścić na stronie.
W zależności od szablonu miejsc, gdzie możemy dodać widgety może być więcej niż jedno (domyślnie widgety umieszcza się w “Sidebarze” czyli menu bocznym bloga).
Załóżmy, że chcemy dodać widget z reklamami Google AdSense. Najprostszym sposobem jest dodanie Widgetu tekstowego (Text) do swojego paska bocznego i przekopiowanie kodu Google AdSense jako tekstu czyli…
zakładmy reklame na swoim koncie Google AdSense, dostosowujemy swoje opcje i kopiujemy poniższy kod reklamy – dodając własny identyfikator klienta Google
Continue reading “Jak dodać widgety do naszej strony?”

Biblioteka jQuery w WordPressie

jQuery to bardzo popularna biblioteka JavaScript, a przy tym bardzo niewielka.

Używając biblioteki jQuery na platformie WordPress można napotkać problemy, szczególnie jeśli mamy zainstalowane wtyczki, które również z niej korzystają i to z różnych wersji… Może to powodować błędy w dzialaniu całego systemu bądź wtyczek.
W jaki sposób dodać bibliotekę, żeby bylo dobrze? Oto kilka sposobów jak sobie z nią radzić.

Funkcja wp_enqueue_script() służy do dodawania skryptów JS do kolejki dołączanych skryptów w nagłówku lub ew. w stopce dokumentu.

Aby dodać standardowo dodaną do WordPressa bibliotekę jQuery (/wp-includes/js/jquery/jquery.js) w sekcji head pliku naglowka dodajemy poniższy kod Continue reading “Biblioteka jQuery w WordPressie”